جدال شهرداری همدان و سایپا تهران در ایستگاه صعود و سقوط لیگ یک

b_150_100_16777215_00_images_phocagallery_avatars_shahrdarijadid.jpgهفته سی و سوم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور امروز /چهارشنبه/ در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود و بر این اساس شهرداری همدان در دیدار حساس میزبان سایپا تهران است.
به گزارش "همدان فوتبال" و به نقل از ایرنا، امروز نگاه صدها فوتبالیست و فوتبالدوست همدانی به بازی خانگی شهرداری همدان مقابل سایپا تهران است، دیداری که با رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، از حضور تماشاگران در ورزشگاه محروم است و همگان منتظرند پس از ۹۰ دقیقه نبرد، خبری خوش دریافت کنند.
نتایج هفته‌های اخیر در لیگ دسته یک فوتبال کشور به کلی معادلات صعود و سقوط را برای تیم‌های حاضر در مسابقات پیچیده کرده و این وضعیت جذابیت بازی‌ها را دوچندان کرده است.
در بازی‌های امروز چهارشنبه که به طور همزمان برگزار می‌شود، شهرداری آستارا و خیبر خرم آباد با هم دیدار می‌کنند، آرمان گهر سیرجان با شمس آذر قزوین، خوشه طلایی ساوه با استقلال خوزستان، استقلال ملاثانی با ون پارس اصفهان، دریا کاسپین بابل با مس شهر بابک و فجر سپاسی شیراز با پارس جنوبی جم مسابقه می‌دهند.
اما حساسیت در پایین جدول در ۲ دیدار شهرداری همدان با سایپا تهران و خلیج فارس ماهشهر با چوکا تالش پیگیری می‌شود و شاید همین فردا چهره تیم‌های سقوط کننده یا تک سهمیه صعود به لیگ برتر هم مشخص شود.
پس از صعود مقتدرانه شمس آذر قزوین به لیگ برتر، اکنون چهار تیم استقلال خوزستان، فجرسپاسی شیراز، سایپا تهران و خیبر خرم آباد شانس برای صعود دارند.
در انتهای جدول نیز نبرد برای بقا بین تیم‌های چوکا تالش، خلیج فارس ماهشهر و شهرداری همدان است که از این سه تیم، ۲ تیم راهی لیگ دسته دوم فوتبال کشور خواهند شد.
بازی مرگ و زندگی
کسب سه امتیاز بازی امروز برای ۲ تیم سایپا تهران و شهرداری همدان بسیار حایز اهمیت است چرا که هر ۲ تیم در شرایط بسیار حساس باید مقابل یکدیگر به میدان بروند.
سایپا با ۴۹ امتیاز هر چند تیم چهارم جدول لیگ یک است اما فاصله ۲ امتیازی این تیم با استقلال خوزستان رده دومی، همچنان امید آن‌ها برای صعود را باقی گذاشته است.
نماینده خودروسازان تنها در صورت پیروزی مقابل شهرداری همدان می‌تواند امیدوار به صعود باشد هر چند نتایج تیم‌های استقلال خوزستان و فجرسپاسی شیراز که در رده‌های دوم و سوم جدول قرار دارند نیز بسیار تعیین کننده خواهد بود.
شکست یا تساوی در مقابل شهرداری همدان می‌تواند پایان دهنده ماموریت اعضای تیم سایپا تهران در فصل جاری لیگ دسته یک فوتبال کشور و حسرت صعود باشد.
تیم شهرداری همدان نیز در حساس‌ترین وضعیت ممکن به سایپا تهران رسیده است و شاگردان جمشیدیان برای بقا در لیگ یک چاره‌ای جز کسب حداکثر امتیاز لازم را ندارند.
شکست‌های پیاپی شهرداری همدان با چاشنی حواشی متعدد، ناداوری‌ها و بدشانسی باعث شده تا این تیم در انتهای جدول، خطر سقوط را همراه داشته باشد.
تیمی که به هیچ عنوان تصور نمی‌شد در نیم فصل دوم ضعیف‌ترین عملکرد را در نتیجه گیری ارایه بدهد و اکنون فانوس به دست لیگ لقب بگیرد.
معادلات بقا یا سقوط شهرداری همدان
۲ بازی تا پایان لیگ دسته اول فوتبال کشور باقی مانده و شهرداری همدان می‌تواند با کسب سه امتیاز از این ۲ مسابقه، بدون توجه به هر نتیجه کسب شده توسط سایر تیم‌های انتهای جدول، بقای خود را تثبیت کند.
شهرداری هم اکنون با ۲۷ امتیاز تیم پانزدهم جدول لیگ یک است، خلیج فارس ماهشهر با ۲۳ امتیاز شانزدهم و چوکا تالش با ۲۲ امتیاز تیم آخر است.
هم اکنون هر سه تیم شانس بقا در لیگ یک را دارند و البته در این بین شهرداری همدان شرایط بهتری دارد و همه معادلات برای بقا در دستان اعضای کادر فنی و بازیکنان این تیم است.
شهرداری در صورت پیروزی مقابل سایپا بقای خود را در لیگ یک تثبیت می‌کند و نتایج سایر تیم‌ها نیز بی‌اثر خواهد شد و سقوط خلیج فارس ماهشهر و چوکا تالش قطعی می‌شود.
تساوی شاگردان جمشیدیان نیز نتیجه‌ای به مراتب مطلوب‌تر از شکست خواهد بود هر چند بازی این هفته خلیج فارس با چوکا حایز اهمیت است.
شهرداری اگر مقابل سایپا به تساوی برسد ۲۸ امتیازی می‌شود و بهترین نتیجه برای این تیم در دیدار خلیج فارس و چوکا کسب تساوی است.
در واقع تساوی این ۲ تیم باعث می‌شود تا ماهشهری‌ها ۲۴ امتیازی و چوکا ۲۳ امتیازی شوند و همین نتیجه منجر به بقای شهرداری همدان خواهد شد.
اما پیروزی یکی از ۲ تیم خلیج فارس ماهشهر و چوکا باعث می‌شود تا شهرداری همچنان برای ماندن در لیگ یک به دردسر افتاده و منتظر نتایج هفته پایانی باشد.
بنابراین بهترین نتیجه‌ای که می‌تواند خیال شهرداری برای بقا در لیگ یک را راحت کند، تساوی امروز این تیم مقابل سایپا و تساوی ۲ تیم خلیج فارس ماهشهر و چوکا تالش است.
شکست برای هر سه تیم حکم وداع با لیگ یک را به دنبال دارد و تیمی می‌تواند برای ماندن امیدهای خود را افزایش بدهد که ابتدا نبازد.
همه نگاه‌ها به همدان
چهار مدعی صعود به لیگ برتر فوتبال ایران با امتیازات بسیار نزدیک امیدوار به ۲ هفته پایانی لیگ دسته اول هستند.
با انجام جشن قهرمانی رقابت‌های لیگ دسته اول در قزوین حالا چهار تیم استقلال خوزستان ۳۰ بازی ۵۱ امتیاز، فجر سپاسی ۳۰ بازی ۵۰ امتیاز، ساپیا ۳۰ بازی ۴۹ امتیاز، خیبر خرم آباد ۳۰ بازی ۴۸ امتیاز شانس صعود به رقابت‌های لیگ برتر را دارند.
نکته جالب توجه اینکه ۲ تیم سایپا تهران و خیبر خرم آباد در این ۲ هفته پایانی لیگ یک باید به مصاف شهرداری همدان بروند که خود نیز در خطر سقوط قرار دارد.
حالا سرنوشت این سه تیم باهم گره خورده و باید دید کدام تیم راه را برای دیگری جهت صعود یا جلوگیری از سقوط هموار می‌سازد!
نکته جالب اینکه هیچ یک از تیم‌های مدعی صعود در هفته‌های پایانی با یکدیگر بازی ندارند و عملا لیگ دسته اول ایران بدون انجام ۶ امتیازی فوق حساس بین صعود کنندگان برگزار می‌شود.
اگر مبنا را بر این بگذاریم که مدعیان هر ۲ بازی آینده را به سود خود تمام می‌کنند صعود کننده دوم استقلال خوزستان خواهد بود که با ۵۷ امتیاز بالاتر از فجر ۵۶، ساپیا ۵۵ و خیبر ۵۴ به لیگ برتر صعود می‌کند.
داور لیگ برتری قاضی بازی
امیرسامان سلطانی داور ۲۸ ساله زنجانی با سابقه داوری در بازی‌های مختلف لیگ برتر کشور، امروز چهارشنبه بازی تیم‌های شهرداری همدان و سایپا تهران را قضاوت می‌کند.
داوری که کاندیدای بین المللی شدن است و کمیته داوران فدراسیون فوتبال دیدگاه بسیار مثبت بر آینده این داور جوان زنجانی دارد.
اسامی داوران به شرح زیر اعلام شد:
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
شهرداری آستارا و خیبر خرم آباد
داوران: علی بای، میلاد قاسمی، مسلم رحیم‌خانی، امیر معصومی
ناظر: محمد دوستی
آرمان گهر سیرجان و شمس آذر قزوین
داوران: محمد معافی، امین اسکندری، مهدی نگرانی، حسین اسماعیلی
ناظر: براتعلی مولوی
خوشه طلایی ساوه و استقلال خوزستان
داوران: علی صفایی، محمدعلی پورمتقی، سعید باهنر، رضا براتی
ناظر: حسین عرب براقی
خلیج فارس ماهشهر و چوکا تالش
داوران: جواد رحیم زاده، غلامرضا محمدی، سیروس افروزه پور، بهروز محمدی
ناظر: صفدر احمدی
استقلال ملاثانی و ون پارس اصفهان
داوران: حسین امیدی، حمیدرضا آذرنیاد، سامان صحاب منش، بهزاد بارانی
ناظر: شاهو اصلانی
دریا کاسپین بابل و مس شهر بابک
داوران: امیر شریفی، مجتبی قاسمی، سعید محمدی، ابراهیم خاجانی
ناظر: سخاوت سلیمان‌نژاد
شهرداری همدان و سایپا
داوران: امیرسامان سلطانی، مهرداد نجفی، محمد حیدری، حامد صادقی‌جو
ناظر: محمدرضا اکبریان
فجر سپاسی و پارس جنوبی جم
داوران: سیدرضا مهدوی، امیررضا آشورماهانی، وحید هلیرودی، حمید طیب
ناظر: سعادت باغبان

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن