کاپیتان تیم فوتبال شهرداری همدان: مصدومیت بازیکنان بر عملکرد تیم شهرداری همدان اثر منفی گذاشت

ادامه مطلب: کاپیتان تیم فوتبال شهرداری همدان: مصدومیت بازیکنان بر عملکرد تیم شهرداری همدان اثر منفی گذاشتکاپیتان تیم فوتبال شهرداری همدان بابیان اینکه مصدومیت بازیکنان روی عملکرد تیم اثر منفی گذاشت، گفت: اشتباهات داوری تیم فوتبال شهرداری همدان را از کورس قهرمانی دور کرد. ادامه مطلب: کاپیتان تیم فوتبال شهرداری همدان: مصدومیت بازیکنان بر عملکرد تیم شهرداری همدان اثر منفی گذاشت

محکومیت 25 میلیونی پاس در کمیته تعیین وضعیت

ادامه مطلب: محکومیت 25 میلیونی پاس در کمیته تعیین وضعیت تیم پاس در کمیته تعیین وضعیت به پرداخت 25 میلیون تومان محکوم شد.

مدیرکل ورزش همدان: پیگیر مطالبات مالی پاس هستیم

ادامه مطلب:  مدیرکل ورزش همدان: پیگیر مطالبات مالی پاس هستیم

مدیرکل ورزش و جوانان همدان با اشاره به حمایت‌های همه جانبه مسوولان اجرایی استان از تیم پاس گفت: این تیم نگران مطالبات مالی باقی مانده نباشند چراکه با جدیت پیگیر پرداختی‌ها هستیم.

محسن جهانشیر در جمع مدیریت و کادر فنی و اجرایی باشگاه پاس همدان افزود: این تیم امسال مورد حمایت های همه جانبه سیدسعید شاهرخی استاندار، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، دستگاه ورزش و سایر مسوولان اجرایی شهر از جمله شهردار قرار داشته و در بازی های باقی مانده نیز این روند تداوم خواهد داشت.

وی بیان کرد: اعضای تیم پاس نگران دغدغه ها نباشند و پیگیری لازم را داریم تا قبل از شروع رسمی مسابقات شرایط را مهیای رقابت با حریفان کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان در پاسخ به کادر فنی پاس مبنی بر زمان پرداخت بخش دیگری از مطالبات مالی بازیکنان گفت: تا هفته آینده شرایط را مورد بررسی و پیگیری قرار می دهیم و زمان مشخصی را تعیین می کنیم.

جهانشیر افزود: هدف ما کمک به پاس و صعود به لیگ یک است و انتظار داریم در بازی های باقی مانده نتایج برای صعود رقم بخورد.

وی یادآور شد: تاکنون حمایت همه جانبه از تیم پاس داشته ایم و از این پس نیز این حمایت تداوم خواهد داشت.

سرپرست باشگاه پاس نیز در این نشست گفت: اعضای تیم برای موفقیت تیم پاس در فصل جاری نتایج درخشانی را به ثبت رسانده اند و حیف است این تیم صعود نکند.

محمد مظهری افزود: تیم پاس در ۲ فصل گذشته با حمایت مسوولان، درایت کادر فنی و زحمات بازیکنان توانسته عملکرد موفقی را به ثبت برساند و امیدوارم سال صعود پاس را شاهد باشیم.

وی بیان کرد: امسال شرایط برای صعود پاس هموار است هر چند دیدارهای حساس پیش رو داریم اما برای صعود عزم خود را جزم کرده ایم.

سرمربی تیم پاس نیز در این نشست گفت: پاس سرمایه اصلی فوتبال و ورزش همدان به شمار می رود و موفقیت این تیم به سود آینده فوتبال این استان به شمار می رود.

علی قربانی افزود: بازیکنان و مربیان غیر بومی روزگاری از این شهر می روند و انتظار داریم مسوولان حمایت کنند تا استعدادهای بومی این استان بتوانند از پاس به سکوهای موفقیت بالاتر برسند.

وی با اشاره به اینکه برای حضور پاس در رتبه دوم تلاش های گسترده ای صورت گرفته و هیچ کس منکر حمایت مسوولان نیست، گفت: توقع ما حمایت در این دیدارهای باقی مانده و هموار کردن صعود پاس است.

قربانی خاطرنشان کرد: صعود پاس به نام فرد نوشته نمی شود و همه در آن سهیم هستند بنابراین نیاز به حمایت به موقع داریم.

فوتبال جورقان زیرآب رفت

ادامه مطلب: فوتبال جورقان زیرآب رفت
 تنها زمین خاکی فوتبال شهر جورقان از توابع شهرستان همدان به دلیل نبود زیرساخت و امکاناتی نظیر زمین چمن، با بارش‌های اخیر زیر آب رفت
.

شهر سیزده هزار نفری جورقان از توابع شهرستان همدان بدون تردید در سال‌های گذشته باوجود عدم برخورداری از امکانات لازم، یکی از سهام‌داران اصلی این استان در ظهور استعدادهای ناب فوتبال بوده است.

جورقان در پنج کیلومتری جاده همدان به تهران واقع شده و فوتبال در این شهر حرف اول را در میان نسل جوان و نوجوان می‌زند و از گذشته تا به امروز بازیکنان مستعد و بزرگان مطرحی از این شهر نظیر  جمشید رضایی .ایرج عبدالرحمانی(مربی سطح A آسیا)، محسن قجری، فرامرز انصاری، هادی احمدی فکور، ابراهیم احمدی، حمید عبدالرحمانی، یوسف احمدی، میرزا عبدالرحمانی، اکبر احمدی میرزاخانی، رضا احمدی، عسگر جعفری، مجید بهرامی، فرهادشکری، جمشیداحمدی، مهدی احمدی فکور، نیما احمدی و امیررضا شکری در سطح استانی و ملی درخشیده اند.

شهری که تنها از یک سالن چندمنظوره که قالب فعالیت در آن هم به دلیل نداشتن سکوی تماشاگران استاندارد به شمار نمی رود، برخوردار است.

روزگاری جورقان مهد فوتبال روستایی و محلاتی همدان به شمار می رفت و حضور تماشاگران در تنها زمین خاکی فوتبال این روستا کمتر از ظرفیت استادیوم های کوچک کشور نبود به طوریکه حتی عوامل انتظامی را مجاب به حضور و برقراری نظم می کرد.

مسابقات چندجانبه بین روستایی و میزبانی فوتبال محلات شهر همدان نیز همواره مورد استقبال جورقانی ها بود و اغلب نیز به کسب مقام های قهرمانی در رقابت های مختلف منجر می شد.

حاصل این فعالیت ها به ظهور استعدادهای ناب فوتبال انجامید و شهر سیزده هزار نفری جورقان اکنون یک بازیکن در ترکیب اصلی تیم ملی فوتبال نوجوانان کشور دارد

نیمااحمدی استعدادی که از دل همین زمین های خاکی جورقان شکوفا شد و اکنون در تیم لیگ برتری پیکان تهران عضویت دارد.

همچنین امیررضا شکری که اکنون در عقاب تهران بازی می کند و افزون بر این نیز ده ها فوتبالیست این شهر در لیگ های برتر و دسته یک استان همدان عضویت دارند.

تنها شهر فاقد زمین فوتبال

جورقان بدون تردید تنها شهر فاقد زمین چمن فوتبال در سطح استان همدان به شمار می رود.

شهری که به لحاظ موقعیت جغرافیایی نزدیک ترین شهر به مرکز استان همدان محسوب می شود و اکنون تنها امکانات ورزشی آن به یک سالن با قدمت بیش از یک دهه و حداقل امکانات خلاصه می شود.

براساس گفته اهالی فوتبال جورقان، 12 سال قبل کلنگ احداث زمین چمن این شهر به زمین شده شد و با گذشت این سال ها نه تنها عملیات ساخت آن شروع نشد بلکه اکنون به دلیل بارش ها به استخر شنا و واترپولو تبدیل شده است.

این در حالیست که جورقان در حال حاضر دارای 300 بازیکن فعال، یک تیم در لیگ دسته یک فوتبال استان همدان و چندین تیم در سطح لیگ محلات همدان است.

فوتبال در این شهر حرف اول را می زند و همواره شاهد رقابت بین محله های مختلف جورقان در مسابقات چندجانبه هستیم.

با این حال حسرت بازی روی زمین چمن همواره جزو درد و دل اهالی فوتبال این شهر به شمار می رود و اکنون به رویا تبدیل شده است.

حتی تیم آراد تنها نماینده باشگاهی جورقان در لیگ استانی نیز برای تمرین رهسپار شهرهای دیگر همدان می شود.

زمین خاکی این شهر نیز همه ساله میزبان مسابقات بین روستایی بود که انبوه تماشاگر را به سمت خود جذب می کرد اما حالا بخشی از زمین زیر آب قرار گرفته و بخشی دیگر نیز به دلیل زیرسازی امکان فعالیت در آن وجود ندارد.

نامه نگاری و وعده‌های بی نتیجه

رییس هیات فوتبال جورقان با ابراز تاسف نسبت به وضعیت نامناسب زیرساخت ها در این شهر گفت: برای پیگیری ساخت زمین چمن جورقان بارها حضوری و مکاتبه ای درخواست خود را به وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و دستگاه ورزش استان همدان مطرح کردیم اما نتیجه ای نداشت.

مهدی احمدی فکور افزود: حتی محسن جهانشیر مدیرکل ورزش و جوانان استان در نشست بررسی مشکلات ورزش جورقان عنوان کرد که این طرح کارشناسی شده نبوده و بودجه ای برای آن اختصاص نیافته است.

وی اضافه کرد: نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی هم قول هایی دادند و تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

احمدی فکور با قدردانی از شورای اسلامی شهر جورقان گفت: شورا و شهردار همواره دغدغه حل مشکلات ورزش این شهر را دارند و حمایت لازم را داشته اند و جلساتی هم با هیات فوتبال استان برگزار کردیم که ثمر بخش بود اما ملکیت زمین فوتبال جورقان به اداره ورزش استان تعلق دارد و تاکنون کاری از پیش نبرده ایم.

تعطیلی تنها سالن جورقان

این پیشکسوت ورزش جورقان با اشاره به وضعیت نامطلوب زیرساخت های ورزشی در این شهر گفت: تنها سالن موجود در جورقان نیز قبل از شیوع کرونا هشت ماه به دلیل تعمیر و بازسازی تعطیل بود و جوانان برای تمرین و مسابقه به سایر شهرها و روستاهای اطراف عزیمت کردند.

احمدی فکور افزود: یک هفته در آستانه شیوع کرونا این سالن بازگشایی شد اما با دستور ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا نیز باردیگر تعطیل شد.

وی بیان کرد: این سالن چشم امید ورزشکاران جورقان است و برگزاری جام های فوتسال نظیر رمضان با استقبال چشمگیر تیم هایی از سطح استان و حضور پرشمار تماشاگران جوان و نوجوان با وجود نبود سکوی تماشاچی همراه بود.

احمدی فکور خاطرنشان کرد: حالا نیز با تعطیلی این سالن جوانان و نوجوانان فوتبالدوست جورقان دست از ورزش کشیده اند و امیدواریم مشکلات پیش رو حل شود.

هافبک جنگنده پاس: مسوولان حمایت کنند، تیم اول صعود می کنیم

ادامه مطلب: هافبک جنگنده پاس: مسوولان حمایت کنند، تیم اول صعود می کنیم

دانیال پورایران بدون تردید امسال یکی از پدیده های تیم پاس بوده است. هر چند این هافبک جنگنده و بلندقامت پاس امسال به دلیل مصدومیت فرصت کمتری برای حضور در میادین یافته است اما هر بار که وارد میدان شده، اثربخش بوده و در موفقیت تیمش سهم بسزایی داشته است.

مصاحبه با این بازیکن فصل جاری پاس را بخوانید:

✅ در وضعیت تعطیلی بازی ها، چطور برنامه آماده سازی خود را انجام می دهید؟

❇️ طبق برنامه ريزي كه كادر فني در اختيار بچه ها گذاشتن تمرين ميكنيم

✅ نظرتون در مورد این تعطیلات دو ماهه ایجاد شده چیست؟

❇️ متأسفانه با شيوع اين ويروس هم بازيكنان از شرايط آرماني خودشون خارج شدن هم اينكه بعد از اين تعطيلات بازي ها فشرده برگزار ميشه و احتمال مصدوميت بازيكنان افزايش پيدا ميكنه

✅ فکر می کنید پاس توانایی صعود داشته باشه؟

❇️ قطعا با وجود اين كادر فني از جمله احمد اقای جمشيديان و علي اقای قرباني  و بچه هاي تيم و حمايت مسئولان امسال سال صعود پاس به ليگ یک است.

✅ مسیر صعود پاس به لیگ یک چطور ترسیم می کنید؟

❇️ بازيهاي سختي پيش رو داريم

از جمله چوكاي مدعي و ملي حفاري تو اهواز كه برای جلوگیری از سقوط می جنگند

البته اگر مسئولان حمايت كنند پاس ميتواند به عنوان تيم اول صعود كند

✅ از عملکرد خودتون در فصل جاری رضایت دارید؟

❇️ اول فصل كه به تيم اضافه شدم شرايطم خيلي خوب بود تا اينكه يه مصدوميت بدي اومد سراغم و تا نيم فصل نتونستم به تيم كمك كنم

از نيم فصل دوم خدارا شكر در اختيار تيم بودم، در کل از عملکردم راضیم.

✅ فکر میکنید بهترین بازیکن پاس در فصل جاری تا به اینجا کدوم بازیکن بوده ؟

❇️ سوال سختیه ميشه جواب ندم

✅ عید نوروز امسال چطور پشت سر گذاشتید؟

❇️ تمرين تمرين تمرين

✅اولین خاطره در سال جدید شما چه بود؟

❇️ خاطره خاصي نداشتم

✅ به نظر شما کدام تیم ها امسال راهی لیگ یک می شوند؟

❇️ از گروه خودمون پاس و چوكا

✅ امسال چه آرزویی برای خود دارید؟

❇️بازي كردن در سطح اول فوتبال ايران

✅ مدعیان پیش روی پاس برای صعود به لیگ یک کدام تیم ها هستند؟

❇️ تيم ماهشهر جدي ترين تعقيب كننده  برای پاس محسوب می شود.

✅ به عملکرد خودتون در فصل جاری نمره چند می دهید؟

❇️ از عملكردم راضي هستم ولي ميتوانستم بيشتر در اختيار تيم باشم بازي كنم ولي متاسفانه مصدوميت اجازه نداد.

زیر مجموعه ها