فوتبال همدان دو سهمیه خود را در لیگ2 حفظ کرد

b_150_100_16777215_00_images_stories_hamedanfootball.2.jpgبا پایان لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور و بقای دو تیم پاس و آریان، فوتبال همدان فصل آینده را نیز با دو نماینده در لیگ دسته دوم آغاز می‌کند.
به گزارش "همدان فوتبال" و به نقل از خبرگزاری تسنیم، هفته پایانی مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور در دو گروه الف و ب روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در شهرهای مختلف کشور برگزار شد و در نهایت تیم‌های صعود کرده به لیگ یک، تیم‌هایی که راهی دیدار پلی‌آف لیگ یک شدند و  تیم‌های سقوط کرده به لیگ 3 مشخص شدند، اما در این میان دو تیم پاس همدان در گروه الف و آریان همدان در گروه ب با ایستادن در میانه جدول، سهمیه خود را در این لیگ برای فصل آینده حفظ کردند.

*پاس پر فراز و نشیب بود
تیم پاس همدان که در این فصل بابک صمدیان را به عنوان سرمربی بر روی نیمکت خود داشت، بیشتر از بازیکنان غیربومی در ترکیب خود بهره برد.
نماینده سبزپوش همدان در لیگ 2 فصل را با صمدیان خوب آغاز نکرد و این مربی در هفته‌های ابتدایی چند بار تا مرز اخراج پیش رفت، اما رفته رفته و با اضافه شدن چند بازیکن مطرح از جمله حسین کاظمی به ترکیب تیم نتایج بهتری کسب کرد.
اگر چه در این فصل باشگاه پاس برخلاف دو فصل گذشته پنجره نقل و انتقالاتش باز بود و  نیز شرکت پتروشیمی هگمتانه را به عنوان اسپانسر در کنار خود می‌دید و اوضاع مالی‌ بهتری داشت، اما این شرکت نیز در اواخر فصل به برخی از تعهدات خود عمل نکرد تا پاسی‌ها همانند سال‌های اخیر بدون مشکل مالی نباشند.

*جایگاه ششمی پاس
شاگردان صمدیان در آخرین هفته مسابقات گروه الف لیگ دسته دوم، میزبان تیم کیان سام (شهدای) ساری بود و از آنجا که این تیم پیشتر سقوطش به لیگ 3 قطعی شده بود در این دیدار حاضر نشد تا پاس 3 امتیاز راحت به اندوخته‌های خود اضافه کند و با 35 امتیاز در جایگاه ششم جدول گروه الف بایستد.
پاس همدان از 26 مسابقه خود در این فصل از مسابقات صاحب 9 برد، 8 مساوی و 9 باخت شد. شاگردان صمدیان در طول این فصل 22 بار دروازه رقیبان خود را باز کردند و 22 بار نیز توپ از خط دروازه آنها عبور کرد تا تفاضل گل صفر را در پایان بازی‌ها برای خود ثبت کنند.
به این ترتیب تیم پاس با ایستادن در رتبه ششم گروه الف امتیاز خود را برای فصل بعد حفظ کرد. از گروه الف تیم نیروی زمینی به صورت مستقیم راهی لیگ یک شد و تیم شهرداری ماهشهر به دیدار پلی‌آف صعود به لیگ یک راه یافت. تیم‌های شهرداری بندرعباس، شهرداری بم و کیان سام (شهدا) ساری به لیگ دسته سوم سقوط کردند.

*آریان یا شهرداری؟
اما تیم آریان که فصل قبل به نام شهرداری همدان در لیگ یک حضور داشت و با سرمربیگری احمد جمشیدیان به لیگ دو سقوط کرد با چالش‌های بسیاری در ابتدای فصل مواجه بود.
در حالی که شهرداریچی‌ها آماده حضور پرقدرت در لیگ دو و صعود مجدد به لیگ یک بودند. فرمانداری همدان اعلام کرد بر اساس قانون شهرداری نمی‌تواند در ورزش حرفه‌ای ورود کند و حق تیمداری در لیگ دو را ندارد.
با این شرایط امتیاز تیم شهرداری که در آستانه انحلال قرار داشت با مساعدت هیئت فوتبال به باشگاه آریان با مدیرعاملی علی معتقد واگذار شد.
مدیرعامل باشگاه آریان رضا طلایی را به عنوان سرمربی تیم برگزید و طلایی نیز تیمی بست که تعداد بازیکنان بومی آن بیشتر از بازیکنان غیربومی بود.

*هفتمی آریان در جدول گروه ب
تیم شهرداری با توجه به حواشی بسیاری که در ابتدا و اواسط فصل تجربه کرد نتایج بدی نگرفت و در طول فصل همواره در میانه جدول حضور داشت و خطر سقوط آنها را تهدید نکرد.
شاگردان رضا طلایی سه‌شنبه شب در هفته پایانی مسابقات گروه ب به مصاف تیم از پیش سقوط کرده آکادمی کیا رفتند و این تیم را در تهران با نتیجه 3 بر یک شکست دادند تا جمع امتیازات خود را در پایان فصل به عدد 37 برسانند و در جایگاه هفتم این گروه بایستند.
تیم آریان همدان در 26 بازی خود در این فصل از مسابقات صاحب 10 پیروزی، 7 تساوی و 9 شکست شد. یاران رضا طلایی در طول فصل 33 بار دروازه رقیبان خود را باز کردند و 29 بار هم توپ از خط دروازه آنها عبور کرد و در نهایت تفاضل گل مثبت 4 را برای خود ثبت کردند.
تیم کویر مقوای تهران از این گروه (ب) به صورت مستقیم به لیگ یک صعود کرد و تیم شهرداری نوشهر به دیدار پلی‌آف صعود به لیگ یک راه یافت.
تیم‌های آکادمی‌کیا، اترک بجنورد و شاهین تابان بوشهر نیز از گروه ب به لیگ دسته سوم سقوط کردند.

*فوتبال همدان لیگ یکی می‌شود؟
با توجه به حفظ امتیاز دو تیم پاس و آریان در پاین فصل 402_ 403 و نیز نظر به آن که دو تیم الوند نوین همدان و سردار زند ملایر نمایندگان همدان در لیگ 3 نتوانستند به لیگ دو صعود کنند، فوتبال همدان فصل آتی را همانند این فصل با تیم در لیگ دو آغاز می‌کنند.
هر چند برخی اخبار درگوشی و غیررسمی حاکی از آن است مسئولان ورزش و فوتبال همدان قصد دارند دو امتیاز خود در لیگ 2 را بفروشند و برای فصل آینده یک امتیاز لیگ یکی بخرند؛ اتفاقی که بی‌تردید پیش از وقوع آن نیاز به کار کارشناسی است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن